
Seachem Prime
Seachem Prime - Complete & Geconcentreerde Conditioner
Prime is een complete en hooggeconcentreerde waterconditioner die geschikt is voor zowel zoet- als zoutwateraquaria. Het verwijdert chloor en chlooramine, en ontgift daarnaast ammoniak, nitriet en nitraat. Het product is volledig niet-zuur en heeft daardoor geen enkele invloed op de pH-waarde.
Waarom kiezen voor Seachem Prime?
- Maximale concentratie: Zeer hoog geconcentreerd, waardoor met een kleine dosering grote hoeveelheden water behandeld kunnen worden.
- Complete bescherming: Verwijdert chloor en chlooramine, bindt zware metalen en ontgift tijdelijk ammoniak, nitriet en nitraat.
- Veilig voor het biologische filter: Belemmert de ontwikkeling van de biologische filterbacteriën niet.
- pH-neutraal: Heeft geen merkbare invloed op de pH.
Geavanceerde werking op de biologische filtering
Prime kan uitstekend worden ingezet tijdens de opstartfase (het 'indraaien') van een aquarium om de schadelijke toxiciteit van ammoniak en nitriet direct te verminderen. Het bevat een uniek bindmiddel dat ammoniak, nitriet en nitraat in een niet-toxische, onschadelijke vorm activeert.
Daarnaast ontgift Prime eventuele zware metalen die in normale concentraties in kraanwater kunnen voorkomen. Gebruik Prime bij de eerste opstart van een aquarium en telkens wanneer je water toevoegt of ververst.
- Voeg Prime bij voorkeur eerst toe aan het nieuwe water voordat je dit aan het aquarium toevoegt. Indien het rechtstreeks aan het aquarium wordt toegevoegd, dient de dosering te worden gebaseerd op het totale volume van het aquarium.
- Standaard dosering: Gebruik 1 vol dopje (5 mL) voor elke 200 liter nieuw water.
- Tip for kleinere volumes: Elk schroefdraad aan de binnenkant van de dop is ongeveer 1 mL.
- Bij hoge chlooramineconcentraties: Een dubbele dosering kan volledig veilig worden gebruikt.
- Nitriet- of ammoniakpiek (noodgeval): Indien de ammoniak- of nitrietwaarden boven de 2 ppm stijgen, kan veilig tot 5 keer de normale dosering worden gebruikt om jouw vissen te beschermen.
- Hoge temperaturen (> 30 °C): Indien de temperatuur hoog is en de chloor- of ammoniakwaarden laag zijn, volstaat een halve dosering.
Belangrijke informatie over het testen van het water
Na het doseren van Prime kunnen sommige ammoniaktesten tijdelijk een vertekend resultaat geven. Wacht bij voorkeur ongeveer 24 uur voordat je het water test voor een zo betrouwbaar mogelijke meting.
- Geur & uiterlijk: Prime heeft van nature een zeer uitgesproken, sterke geur die lijkt op zwavel of knoflook. Soms kunnen er ook kleine zwarte deeltjes of spikkels op de bodem van de fles ontstaan. Dit is volkomen normaal, uitvoerig getest door Seachem, en heeft géén enkele invloed op de werking of de veiligheid van het product.
- Onbeperkt houdbaar: Zolang Prime goed is afgesloten en correct wordt bewaard, kent het product geen vervaldatum en blijft het onbeperkt werkzaam.
Perfect te combineren met
- Seachem Stability: Perfect bij het toevoegen van nieuwe vissen om direct een gezonde bacteriecultuur te boosten.
- Seachem Purigen: Seachem Prime en Seachem Purigen kunnen veilig gelijktijdig worden gebruikt. Prime ontgift schadelijke stoffen direct na het doseren, terwijl Purigen organische afvalstoffen uit het water verwijdert en zo bijdraagt aan een blijvend goede waterkwaliteit.
Beschikbare verpakkingen
Seachem Prime is verkrijgbaar in handige flacons van 100 ml, 250 ml en 500 ml.
Veelgestelde vragen Seachem Prime
Is Seachem Prime veilig voor garnalen en andere ongewervelden?
Ja, Prime is volledig veilig voor garnalen, slakken en andere ongewervelden wanneer het volgens de aanbevolen dosering wordt gebruikt. Het wordt zelfs veel gebruikt in garnalen aquaria vanwege de veilige ontgifting.
Heeft Prime invloed op CO2-installaties of planten?
Prime heeft geen directe negatieve invloed op CO2-systemen of aquariumplanten. In goed beplante aquaria wordt het probleemloos gebruikt zonder groeiremming of verstoring van het ecosysteem.
Heeft Prime invloed op zuurstofgehalte in het water?
Prime kan tijdelijk het zuurstofverbruik in het water licht verhogen doordat het chemische reacties aangaat. Zorg daarom altijd voor voldoende beluchting, vooral bij hogere doseringen of tijdens warme periodes.












